Kaupungin tenniskenttien ajanvaraus
Siirry ajanvarausjärjestelmään

Kentät avoinna!


Tapahtumakalenteri
Ei tulevia tapahtumia
Selaa kalenteria

Heinäkuu 2018
MA TI KE TO PE LA SU
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

RVS:n haastelista
Haastelistan tilanne ja haasteotteluiden säännöt

Sulkapallo
Sulkapallotoiminta

Tervasulan kisat 22-23.3

lisätty: 7.4.2014

22-23.3. käytiin Oulussa Tervasulan kansalliset sulkapallokisat. RVS-badmintonilta oli tällä kertaa mukana Timi Kantola, Tommi Salonpää, Hannu Ronkainen, Saku Airosmaa, Jani Rajaniemi ja Vesa lumme. Tuloksia:

Kaksinpeli C-luokka

Vesa lumme vs Ari Petteri Pokka 21-8, 21-9

Seuraavaksi tuli vastaan kisoissa C-luokan voittanut Hämsua edustava Jukka Häivälä jota vastaan lukemat 12-21,15-21.

Saku Airosmaa vs Tomi Sippari 21-12,21-12,
Saku Airosmaa vs Jesse Nurmenniemi(tesu) 19-21, 21-17, 21-8,

Luovutusvoitto Jyri Puumalaiselta ja puolivälierä Saku Airosmaa vs Juha Vuollet(sc Kokkola) 23-21,9-21,16-21 hyvä vääntö mutta kokkolan kaveri jatkoon tällä kertaa.

Hannu Ronkainen vs Sami Tervonen(Puts) 21-14, 22-20, 21-6
Hannu Ronkainen vs Joonas Raasakka 21-15,21-18
Hannu Ronkainen vs Ella Penttilä(tesu) 23-21,19-21,21-12

Puolivälierissä tuli vastaan Häivälän Jukka jota vastaan lukemat 11-21,16-21.

Kaksinpeli B-luokka

Timi Kantola vs Mikko Luhtaniemi 15-21,15-21
Timi Kantola vs Mika Jauhiainen 21-19-16-21,21-16

(Flunssasta kärsinyt) Tommi Salonpää vs Marius Lehhmann 12-21,16-21
Tommi Salonpää vs Juha Vuollet 14-21,21-16,21-11

kumpienkin olisi pitänyt voittaa kummatkin pelit päästäkseen jatkoon.

Nelinpeli C-luokka

Vesa Lumme Saku Airosmaa vs Petri kangas Jesse Nurmenniemi(tesu) 20-22,21,16,21,19
Vesa LummeSaku Airosmaa vs Timo Joensuu Kari Mähönen(tesu) 21-17,13-21,17-21

Hannu Ronkainen Jani Rajaniemi vs Aaro Kananen Matias Laakko(tesu)21-8,15-21,21-15
Wo jyri puumalainen vs Jesper Haga
Hannu Ronkainen Jani Rajaniemi vs Mauri Mäntysaari pertti petäjä raahelaiset antoi Wo:n iisalmelaisille.  

Nelinpeli 35v

Jani Hannu vs Vesa Kuusirati Pekka Kyöstilä 21-14,21-10
 
sitten tuli vastaan Riku Lokka ja Harri Tegelberg kajaanista 13-21,16-21

Nelinpeli B-luokka

Timi kantola Tommi Salonpää vs Janne Jyrkkä 11-21,15-21.

Sekanelinpeli B-luokka

Timi kantola Iida Mähönen vs Tea mustaparta Mauri Mustaparta 21-6,23-21,
Timi kantola Iida Mähönen vs Maxim muchelev Natalia Bryuokova 23-21,18-21,20-22
Timi kantola Iida Mähönen vs Pertti Petäjä Liisa petäjä 21-12,21-13
Timi kantola Iida Mähönen vs Eetu Oinas Ella Penttilä 10-21,21-19,21-13

Tulipas raahelaisille taas mukavasti kisakokemusta Oulun hienoista kisoista.


<< Takaisin